Niniejsza seria książek do nauki podstaw niemieckiego i angielskiego służyć ma nauce języka obcego poprzez wesołą zabawę, skojarzenia oraz bodźce zmysłowe, dzięki czemu słówka zostaną lepiej przyswojone przez dziecięcy umysł i posegregowane w odpowiednich „szufladach pamięciowych.

We wszystkim najważniejsze są podwaliny. Solidny fundament jest podstawą każdej budowli. Dotyczy to również nauki języka obcego, gdyż, mając ugruntowaną podstawową wiedzę, łatwiej jest czynić postępy w nauce.

Tęczową Serię autorskich książek dla dzieci stworzyłam z kilku powodów:

  • Uważam, że proces edukacji powinien być przyjemnością zamiast przymusem
  • Chciałam stworzyć inspirujące materiały dydaktyczne, ułatwiające nauczycielkom edukowanie swych podopiecznych (będąc ongiś początkującą nauczycielką języka niemieckiego byłam pozbawiona możliwości korzystania z ciekawych materiałów dydaktycznych i wspomagałam się jedynie własną kreatywnością)
  • Dzień bez twórczości uznaję za dzień stracony

Tęczowa Seria to komplet 5 zeszytów do nauki podstaw niemieckiego. Tytuł publikacji to: „Podstawy niemieckiego dla małego i dużego”. Tytuł publikacji sugeruje, iż z moich autorskich książek mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, bowiem na naukę nigdy nie jest za późno.

Książeczki są unikatowe pod względem merytorycznym oraz graficznym – podobnie jak szyte na miarę ubrania. Atutem moich autorskich materiałów edukacyjnych jest brak powinowactwa z tradycyjnymi podręcznikami oraz barwna szata graficzna stworzona przez grafika Piotra Lewandowskiego. Dziecko nawet nie poczuje, jak się z niemieckiego wyedukuje. Ćwiczenia są skonstruowane w taki sposób, że nawet osoba nie znająca języka będzie w stanie je wykonywać wraz ze swym dzieckiem, chłonąc przy tym wiedzę. Skuteczność takich metod została potwierdzona empirycznie na moim synu oraz uczniach, którzy byli ukontentowani „lekką” formą nauki;-)

de1
de2
de3
de4
de5
ang1